MAPİ Madencilik - 2022

Alanında uzman katı madde analizör üreticisi firmamız Real Time Instruments (RTI), portföyünde radyoaktif ve radyoaktif olmayan metotlarla hem fiziksel hem de kimyasal değer analizi yapan analizörlerin yanı sıra yoğunluk ölçer, bant kantarları ve metal dedektörleri/ayrıştırıcıları da bulundurmaktadır.

 

PGNAA

Prompt Gamma Neutron Activation Analysis (PGNAA) Elemental Analyser

PGNAA metodu ile çalışan analizörler konveyörün üzerine monte edilir; ürünü bütünüyle analiz eder ve gerçek zamanlı ölçüm sağlar. Kömür için kül, enerji ve nem içeriğinin yanı sıra kimyasal analiz (Fe, Al, Si, K, S, Ti, Ca ve diğerleri) de gerçekleştirir. Kömür, çimento, çelik, termik santraller ve mineral madencilik (proses) de kullanılır.

Dual Energy Coal Quality Analyzers

Dual Energy Coal Quality Analyzers (LET Low Energy Transmission)

Düşük Enerji Transmisyonu metodu ile çalışan analizörlerimiz; ürünü bütünüyle analiz eder ve gerçek zamanlı ölçüm sağlar. Kömür için kül, enerji ve nem içeriğinin yanı sıra baz/asit oranıve karbondioksit emisyon faktörü de ölçülür. Kömürde, termik santrallerde, çimentoda kullanılır.

Natural Gamma Ash Analyser

Natural Gamma Ash Analyser (Gamma Scan)

Bu analizör kömür içerisindeki doğal gamma ışınlarını kullanarak nem ve kül miktarını ölçer. Dolayısı ile dışarıdan radyoaktif kaynağa ihtiyaç duyulmaz ve bandın üzerine koruyucu yerleştirmeye gerek kalmaz. Kurulumu ve kullanımı kolaydır.

KATALOG

Alscaan firması ürün kataloğunu aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

TOP