MAPİ Madencilik - 2022

 

Mühendislik hizmetlerimiz kapsamında, anahtar teslim su ve atık su arıtma sistem kurulumu, su ve atık su arıtma sistemi ekipmanları üretimi, çamur susuzlaştırma ekipmanları üretimi, su saflaştırma sistemleri üretim ve kurulumu, 2018 /14 sayılı genelge kapsamında A.A.T. Proje Onaylarının Alınması hizmeti, A.A.T. Fizibilite ve Proje hazırlama hizmeti, tasarım, üretim ve taahhüt işlerini yapmaktayız.

Vakumlu Yatay Belt Presler

Vakumlu filtreler, katı maddeleri çamurdan vakum aracılığıyla ayıran sürekli çalışan yatay filtrelerdir. Vakumlu filtre, iki tambur arasında gerilen bir filtreden oluşur. Bant üzerine dökülen çamur, vakum aracılığıyla filtre bezi üzerinden emilmekte ve susuzlaştırılmaktadır. Katı madde, filtre bezinin üzerinde

kalmaktadır. Filtre bezi, bant sonunda sıyrılarak katı maddeden ayrımı saglanır. Sistem sürekli olarak susuzlaştırma işlemini gerçekleştirir. Madencilik, metalürji ve dökme kimyasallar sektörleri kullanım

açısından en uygun sektörlerdir. Düşük işletme maliyetleri ve minimum insan müdahalesi ile %90 katı maddeye kadar yüksek kapasiteli çamur susuzlaştırma yapabilen en uygun susuzlaştırma ekipmanıdır.

Filtre Pres

 

Filtre pres, katı madde içeriği olan akışkanların yüksek basınç altında plaka ve bezler aracılığı ile basınçlandırılarak katı-sıvı ayrımını sağlayan mekanik filtrasyon ekipmanıdır.

 

Madencilik, mermer, yağ süzme, kimya, silikat, arıtma çamurlarının susuzlaştırılması , kaplama (çinko-fosfat) banyolarında asit süzme ve gıda gibi  çok farklı endüstrilerde filtre pres kullanılmaktadır.

Paddle Dryer

Çamur hacmine yüksek ısı enerjisi aktarılarak yüksek katı içerikli ürün elde edilir. Yapraklar, ısı transfer alanı ile teması arttırmak için çamurun içine girer. Böylece yüksek bir ısı aktarımı oluşturulur. Kanatlar birlikte hareket ederken birbirinin içerisine girer böylelikle çamurun yapraklara yapışması engellenir.

Düşük yerleşim alanlarında, çamuru ısı transferi ile %95 katı maddeye kadar susuzlaştıran ve tehlikeli madde sınıfından kalori değeri yüksek bir ürün veya toprak gübresi haline getiren bir susuzlaştırma ekipmanıdır.

Vidalı Pres

Vidalı Pres, yerçekimi ve Arşimet vidası yardımı ile çalışan çamur susuzlaştırma ekipmanıdır. Çamur içerisindeki suyun uzaklaştırarak çamur hacminin ve kütlesinin azaltılmasını sağlar.

-   Dekantöre göre %80 daha az enerji tüketimi.

-   %30’ a kadar kuru madde değerleri

- %100’den daha fazla çamur hacminin azalması 

 

- Sessiz çalışarak çalışma ortamında desibel kirliliği yaratmaz.

TOP